Žádali jste o půjčku a bez úspěchu? Důvodem zamítnuté žádosti byl záznam v registru dlužníků? Tak to jste určitě byli v bance. Kdybyste šli rovnou jinam, možná by už byly peníze dávno na účtu. Ale nic se neděje, na půjčku nikdy není pozdě a rozhodně není nic ztraceno. Alespoň jste načerpali nějaké zkušenosti a zjistili, že to s půjčkami není jen tak. Zejména konzervativně smýšlející lidé, dokud nenarazí, tak se neustále drží tradičního modelu a pro půjčku chodí zásadně do banky. Přitom je tolik jiných možností! Nemusíte mít hned obavy, že by vám někde nabídli méně kvalitní úvěrový produkt. Vždyť v současné době všechny společnosti včetně bank musí dodržovat zákon o spotřebitelských půjčkách a úvěrech. Vážně pryč jsou doby, kdy vám nabídli netransparentní smlouvu a vy jste jenom spláceli  a spláceli a vlastně jste už ani nevěděli co. Kdepak, dnešní půjčky jsou opravdu jiné a v kvalitě svých služeb jsou pro zavedené bankovní domy velkou konkurencí. Ty mají kolikrát co dohánět, aby si udržely stávající zákazníky nebo získaly nové klienty. Pokud jste tedy v bance narazili na problém spočívající v záznamu v registru dlužníků, můžete si půjčit u nebankovní společnosti. Jak na to?

Chci půjčit

Máte záznam v registru?

Evidence v registru dlužníků je velmi obávaným problémem pro všechny žadatele o půjčku. Pokud jste měli někdy v minulosti problémy se splácením spotřebitelských půjček a úvěrů, možná je zde vaše osoba evidována. Kromě toho jsou v evidenci neplatičů vedeny také osoby, které neplatí včas faktury za dodávku energií nebo telefonnímu operátorovi. Stačí nezaplatit tři měsíce po splatnosti a jste tam. Přitom se evidují všechny dluhy nad 500 Kč. Jenomže, i když stávající dluh zaplatíte, automaticky to neznamená, že jste okamžitě z registru vymazáni. Tak jednoduché to zase není. Dlužníci jsou zde registrováni po dobu až několika let. Z toho důvodu je záznam v registru dlužníků při žádosti o úvěr takový problém. Pokud si nejste jisti, jak na tom aktuálně jste, vždy máte možnost požádat o výpis. A to buď na příslušných webových stránkách a nebo jednoduše odesláním SMS zprávy v příslušném tvaru. Těch pár stokorun vám jistě stojí za to, protože nezapomeňte, že registry evidují i každou zamítnutou žádost a to vás nestaví do právě přívětivého světla.

Půjčka bez kontroly registru dlužníků

Pokud zjistíte, že je vaše osoba vedena v centrálním bankovním i nebankovním registru dlužníků, pak je zcela zbytečné usilovat o jakoukoli bankovní půjčku. Tam se žádostí opravdu nepochodíte a jedině tak ztrácíte čas. V bance si pečlivě proklepnou každého klienta a i kdybyste v pohodě registrem prošli, stejně musíte splnit ještě další kriteria bankovního úvěru. Bez dostatečných příjmů a zcela precizní platební morálky vám nikdo úvěr v bance neschválí. Proto je daleko lepší orientovat se rovnou na nebankovní sféru  a poohlédnout se po půjčce tady. Nebankovní společnosti jsou ke svým klientům více benevolentní, a tak dokážou tolerovat i záznam v registru dlužníků. Avšak nemůžete automaticky počítat s tím, že každá nebankovní společnost vám půjčku bez registru poskytne. K tomu abyste ji získali, musíte zvolit vhodnou společnost, která dokáže tento fakt akceptovat. Kde ji najít? Nejlépe na internetu za pomoci online srovnávače půjček. Na těchto webových stránkách jednoduše zadáte vaše požadavky na půjčku a záhy se před vámi zobrazí rozsáhlý seznam půjček a úvěrů odpovídajících vašim kritériím. Z nich si už pak snadno vyberete půjčku pro sebe. Hodně záleží také na tom, jak vysokou částku vlastně požadujete. Jiné podmínky se týkají malých půjček a jiné vysokých úvěrů v řádu několika stovek tisíc korun.

Sjednat půjčku

Malá půjčka bez registru a zástavy

Samotná výše půjčky nerozhoduje o tom, zda bude poskytovatel trvat na kontrole registru dlužníků nebo ne. Pro každou úvěrovou společnost však platí podmínka, že si musí předem ověřit platební schopnost žadatele. Některé společnosti k tomuto účelu využívají právě registry dlužníků, jiné se spokojí s informací o vašich příjmech. Proto musíte hledat takovou společnost, která vám bude vyhovovat a dokáže akceptovat vaše potřeby. Bez kontroly registru dlužníků se zpravidla obejdou malé půjčky tzv. mikropůjčky, které slouží převážně k rychlému pokrytí nenadálých výdajů. Mikropůjčky nevyžadují ručitele ani žádné papírování, žádost je schválena jen za pomoci plně automatizovaného systému na internetu. Žádost o drobnou půjčku podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, ta je okamžitě zpracována a o výsledku jste informováni během několika málo minut. Je-li vám půjčka schválena, pak následně ihned odchází peníze na váš bankovní účet a nebo jsou vyplaceny v hotovosti. I druhá alternativa není nijak časově náročná a vždy platí, že peníze máte k dispozici ještě týž den kdy o půjčku požádáte. U malých mikropůjček, které nenahlíží do registru dlužníků musíte však počítat s vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Touto formou se tak snaží nebankovní společnosti vyvážit riziko poskytnutého úvěru.

Rychlá půjčka pro každého

Pokud si vystačíte jen s malou drobnou částkou a nepožadujete půjčku v řádu několika desítek či stovek tisíc korun, pak si dokážete sjednat rychlou mikropůjčku bez kontroly registru za pár minut. Vybírat musíte ale půjčku ze stejnojmenné kategorie, abyste měli jistotu, že vaše evidence v registru není pro danou společnost na závadu. V takovém případě se můžete setkat ze strany nebankovní společnosti s požadavkem na doložení příjmu. I ten má však u různých společností rozdílnou podobu. Někdy striktně dbá jen na příjmech ze zaměstnání, ale mnohem častěji si vystačíte i s jakýmkoli pravidelným měsíčním příjmem. Ten může mít podobu výplaty sociálních dávek, podpory v nezaměstnanosti, mateřské, důchodu, stipendia, atd. Také začínající podnikatelé mají velkou naději na úspěch. Tím pádem je malá mikropůjčka snadno dostupná pro široký okruh žadatelů a její podmínky dokážou hravě naplnit i lidé, kteří ji v tíživých finančních situacích opravdu potřebují.

Nebankovní půjčky bez registru a zástavy jsou zpravidla k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu, tudíž se na ně můžete spolehnout v jakékoli neočekávané finanční krizi. Půjčka je bezúčelová, takže vyplacené peněžní prostředky lze použít na cokoli.