GoldMag.cz

Vyzkoušejte magazín o půjčkách, hypotékách a penězích.

Nebankovní půjčky ihned

Půjčte si pohodlně online z vašeho domova až 600 000 Kč ihned.

Nebankovní půjčky

bez registru a zástavy i pro problémové klienty

Nechtějí vám nikde půjčit? Marně přemýšlíte, kde si sjednat půjčku za pokud možno optimálních podmínek? Pro půjčku dnes už nemusíte jen do banky nebo k nebankovní společnosti. Zkusit můžete i půjčku od lidí. O co vlastně jde? Je to jednoduché, prostě lidé stejní jako vy půjčí peníze jiným lidem. Avšak hypotéku nebo rychlou mikropůjčku zde nehledejte. Půjčky od lidí jsou specifickým úvěrovým produktem, který se podobá klasické spotřebitelské půjčce. Půjčit si můžete na vybavení domácnosti, rekonstrukci bydlení, na rozšíření podnikatelských aktivit a nebo jen splnění celoživotního snu. Nikdo vám neurčuje, jak máte se získanými peněžními prostředky naložit, jen lidem řeknete, na co chcete půjčit. Jak s nimi naložíte je už na vás. Na rozdíl od půjčky od soukromého investora, kdy si půjčujete peníze od jedné osoby nebo sdružení investorů, při půjčce na platformě P2P se na vás složí více lidí. Půjčky od lidí nelze porovnávat s bankovními ani nebankovními půjčkami. Každý poskytovatel má svá pro a proti a záleží jen na konkrétním žadateli, jaké podmínky je ochotný v danou chvíli akceptovat. Avšak peer-to-peer půjčování hravě obstojí v tvrdé tržní konkurenci a mezi lidmi je stále více oblíbené.

Jak fungují půjčky od lidí?

Je to jednoduché, nic složitého v tom nehledejte. Na jedné straně jsou ti, kteří si potřebují půjčit peníze, a na druhé straně jsou lidé, kteří mají momentálně volné peněžní prostředky a ty chtějí zhodnotit. Proto investují do půjčky a očekávají, že s určitým ziskem se jim peníze vrátí zpět. Mezi oběma těmito skupinami lidí funguje prostředník, jehož hlavním úkolem je postarat se o to, aby obchod proběhl ke spokojenosti obou stran. V prvé řadě je třeba si uvědomit, že pro investory není taková investice zcela bez rizika. Avšak tuto cestu volí zejména pro to, že jim nevyhovují výnosy u klasických termínovaných vkladů v bance a nebo u podílových fondů a chtějí prostě zkusit něco jiného. Proto vloží své peníze na účet vytvořený v platformě prostředníka. Podle toho, jak jej zaujmou jednotliví žadatelé o půjčku, rozhodnou se do dané půjčky investovat. Naopak žadatelé o půjčku jsou zpravidla lidé, kterým banka z nějakého důvodu nechce půjčit. Třeba proto, že nemají jak prokázat svůj příjem a nebo mají záznam v registru dlužníků. Nebankovní půjčka jim zase nemusí vyhovovat z hlediska svých podmínek a výše úrokové sazby.

Chci půjčku

Jak si sjednat půjčku od lidí

Investory a žadatele o půjčku spojuje dohromady prostředník, který s oběma stranami komunikuje prostřednictvím příslušných webových stránek. S jejich pomocí si jednak investoři založí svůj účet a žadatelé o půjčku zadají poptávku po půjčce. Vše probíhá na tzv. tržišti, které je takovou veřejnou poptávkou po půjčce. Přímo na webovém portálu společnosti, který spojuje oba segmenty dohromady, si podáte jednoduchou online žádost o půjčku. Prostředník si prověří každého žadatele v podstatě stejně jako u běžné žádosti o nebankovní mikropůjčku. Zadáte své identifikační údaje, kolik a na jak dlouho chcete půjčit. Zásadní rozdíl je ale v tom, že k poptávce půjčky musíte přiložit i svůj příběh. To je pár vět o tom, proč chcete peníze půjčit a k čemu je využijete. Tento příběh je potom vyvěšen na tržišti a podle něj se investoři rozhodují, zda do vás investují či nikoli. Abyste na tržišti obstáli, musíte investory něčím zaujmout a pokud možno se nějak odlišit. Stačí jen pár vět, ale čím víc promyšlené budou, tím lépe pro vás. Přitom zůstáváte v úplné anonymitě, takže vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejněny. Pokud váš příběh investora osloví, sám se rozhodne kolik do vás investuje. To znamená, že na jednu půjčku se skládá více investorů a každý z nich musí uvážit riziko vynaložené investice. Tomu samozřejmě odpovídá i výše úrokové sazby, kolik na dané investici získá. Schválení půjčky pak probíhá vlastně formou aukce. Během několika minut se na vás složí svými příhozy určitý počet investorů a jakmile dosáhnou konečné sumy půjčky, aukce je ukončena a žadateli o půjčku jsou na bankovní účet vyplaceny peníze. Za zprostředkování půjčky si pak prostředník vezme provizi.

Půjčit si lze na cokoliv

Při půjčkách od lidí se nemusíte absolutně obávat ztráty svojí anonymity. Totožnost žadatelů o půjčku a investorů je známa jen zprostředkující společnosti. Samotná výše soukromé půjčky od lidí není nijak omezena, můžete si půjčit několik desítek či stovek tisíc korun. Maximální doba splatnosti je zpravidla stanovena na pět let. Podmínky konkrétní půjčky většinou záleží na bonitě žadatele a ta je odvozena od individuálních potřeb každého klienta. Lidé bez negativního záznamu v registru dlužníků nebo s dostatečně vysokým příjmem mají vždy vyšší šanci na úspěch. Avšak o úspěchu P2P půjčky rozhodují ve značné míře samotní žadatelé. Je zcela na nich, jak zaujmou a přesvědčí investory natolik, že do nich rychle vloží své peníze. Čím více informací žadatelé o sobě poskytnou, tím lépe.

I když od P2P půjčky nemůžete očekávat rychlou nebankovní mikropůjčku, pořád lze dosáhnout na lepší úrokovou sazbu než u jiných úvěrových společností. Velmi často lidé používají půjčky od lidí na refinancování nebo konsolidaci stávajících úvěrů. Výjimkou nejsou ani peníze na rozjezd podnikání, na vzdělání, zaplacení kauce na bydlení či pořízení nového automobilu.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.