Nutně potřebujete finanční výpomoc a už nevíte, na koho se obrátit? Rodina, kamarádi, kolegové v práci nemají pro vás pochopení a otočili se k vám zády? Zkoušeli jste banku i jiné investiční společnosti, ale vždy byla vaše žádost zamítnuta? Přestože váš neúspěch má nějaký důvod, stále máte šanci zkusit půjčku od soukromých osob. K této možnosti se velmi často upínají už zoufalí lidé, kterým nikde nikdo nechce půjčit. Máte záznam v negativním registru neplatičů a špatnou platební morálku? Nebo jste zadluženi až po uši a uvízli jste ve spárech exekutorů? Ať je to tak nebo tak, jestliže potřebujete peníze, můžete zkusit půjčku od soukromých osob. O co vlastně jde? Půjčka od soukromých osob není ani půjčka od banky, ani od nebankovní společnosti, ale jejím poskytovatelem je fyzická osoba nebo sdružení soukromých investorů. Taková půjčka má jasně daná pravidla, která samozřejmě určuje investor. Je jen na vás na co jste ochotni přistoupit a zvláštní obezřetnost je v tomto případě zcela jistě na místě.

Půjčky od soukromých investorů

Půjčky od soukromých osob neboli investorů jsou typickým nebankovním produktem, který je určen pro každého, kdo s žádostí o půjčku neuspěl u žádného jiného finančního subjektu. Tyto půjčky vyhledávají zejména lidé, kteří nemohou nijak doložit svůj pravidelný měsíční příjem, třeba proto, že jsou momentálně bez práce a žijí pouze ze sociálních dávek. Velmi často je u tohoto druhu půjček vyžadováno ručení, jelikož málokdo  z žadatelů vlastní majetek v dostatečné výši, aby mohl poskytnout optimální záruky splacení celého úvěru. Z toho důvodu je právě jistina po všech stránkách vyhovující a bývá přiložena jako součást úvěrové smlouvy.

Sjednat půjčku

Inzerce půjček od soukromých osob

Tisíce lidí hledají dennodenně na internetu půjčku, aby vyřešili své problémy s financemi. Mnoho lidí řeší nejenom to, jak pokrýt nezbytné výdaje, doplatit složenky, ale také investice do bydlení, rekonstrukce nemovitosti, nákup spotřebičů, atd. Půjčky od soukromých osob jsou velmi často nabízeny formou inzerátů, kde je uveden kontakt na konkrétní osobu. Pokud na ni reagujete, podmínky půjčky jsou zpravidla dohodnuty individuálně. Určitě není dobré okamžitě kývnout hned na první nabídku, co se vám namane.

Solidní půjčky

Dříve než danou osobu s žádostí o půjčku oslovíte, prověřte si ji v různých internetových diskuzích, poptejte se na zkušenosti známých, chtějte reference. Podle toho poznáte, nakolik se jedná o solidní půjčku. V žádném případě neplaťte poplatky předem a pečlivě si před samotným podpisem prostudujte smlouvu o půjčce. Nikdy se nenechte záměrně vmanipulovat do neférových podmínek. Někteří poskytovatelé půjček doslova vnutí půjčku každému a přitom se snaží jen využít vaší finanční nouze. Na takové podvodné jednání si dejte opravdu pozor.

Bez registru a bez příjmu

Půjčky od soukromých osob slibují jednoduché podmínky, absolutně neřeší registry dlužníků a výši vašich příjmů. Nemusíte nikomu zdůvodňovat, na co peníze potřebujete. Také samotná výše úvěru je prakticky neomezená, jen od konkrétní částky se samozřejmě budou odvíjet záruky splacení. U sumy v řádu desítek či stovek tisíc může dojít například až k zástavě nemovitosti. Ručit můžete domem, bytem v osobním vlastnictví, pozemkem, garáží, zahradou. Chcete-li půjčit jen pár tisíc, zpravidla vám takovou půjčku vyplatí během chvilky. Mnoho klientů dává přednost hotovosti před převodem na bankovní účet a doba splatnosti bývá stanovena na krátkou dobu dle vašich možností. U půjček od soukromých osob musíte být ale v každém případě velmi opatrní.

Pokud vám žádná bankovní i nebankovní společnost nechce schválit půjčku, pak se vás snaží spolehliví poskytovatelé půjček ochránit před dluhovou pastí. Nemůžete neustále vytloukat dluh dluhem, v takovém případě si raději neberte žádnou půjčku. Naopak řešením pro vás může být konsolidace půjček nebo oddlužení.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.