Nesete si na svých bedrech nesplacené dluhy? I když se snažíte, jak se dá, přeci jen nemůžete všechno utáhnout? Měsíční rozpočet je doslova napnutý k prasknutí a vy nevíte, kterou splátku uhradit dřív? V takové situaci je určitě na místě se chvíli zastavit a popřemýšlet, jak dostat finance pod kontrolu. Pokud by vám totiž dluhy přerostly přes hlavu, nejenže se nevyhnete stále narůstajícím úrokům z prodlení a sankčním poplatků, ale věřitelé po vás půjdou, dokud jim nezaplatíte vše až do poslední koruny. Jestliže ani upomínky v poštovní schránce nenaleznou z vaší strany žádnou vstřícnou odezvu, věřte, že exekuce na sebe nenechá dlouho čekat. V extrémním případě vás může připravit až o veškerý majetek, což jistě nechcete. I započaté exekuční řízení má ale svoje řešení a u předlužených jedinců jistě není od věci popřemýšlet i o osobním bankrotu. Tím by splátky dluhů dostaly nějaký řád a kromě toho byste v konečném výsledku zaplatili jen jednu třetinu. Při dodržení podmínek insolvenčního zákon byste tak po pěti letech byli úplně čistí, jako kdybyste nikdy žádné dluhy neměli. Problém je však v tom, že osobní bankrot nelze aplikovat na jakékoli dluhy a jeho podmínky jsou dány literou zákona. O osobním bankrotu rozhoduje soud a je výhradně na něm, zda vám oddlužení povolí či nikoli. Avšak každý případ posuzuje individuálně, takže určitá šance tady je. Pokud se tedy nedáte odradit počáteční administrativní bariérou, pak jistě i osobní bankrot stojí za uvážení. Pro mnohé dlužníky je jediným východiskem z nouze, a proto by bylo škoda této možnosti nevyužít.

Chci půjčku

Půjčky pro dlužníky

Zadlužení lidé se neustále potýkají s nedostatkem financí. V případě, že splátky půjček a úvěrů narušují běžný chod domácnosti a vy počítáte každou korunu, pak se může snadno stát, že jakýkoli nenadálý výdaj rozpočet domácnosti naprosto rozhodí. Pokud stojíte před rozhodnutím, zda zaplatit další splátku dluhu nebo například pořídit pokažený spotřebič do domácnosti, je možná na místě popřemýšlet o další půjčce. Ovšem není půjčka jako půjčka. Když si budete brát bezhlavě jeden úvěr za druhým a vytloukat doslova klín klínem, mnoho si tím nepomůžete. Máte-li na svých bedrech více závazků najednou, které jen stěží utáhnete a potřebujete další půjčku, pak rozhodně stojí za uvážení konsolidace půjček. Ta vám sloučí všechny bankovní i nebankovní půjčky do jednoho úvěrového produktu a navíc vám finanční společnost může nový úvěr navýšit o vámi požadovanou částku. Takové řešení lze považovat za nejefektivnější dané situaci. Jednak ušetříte spoustu peněz na poplatcích, které mimochodem platíte za každou půjčku zvlášť a také si vyjednáte nové podmínky splácení. Dohodnete si novou měsíční výši splátek tak, aby odpovídaly vašim aktuálním možnostem a následně dle toho upravíte i délku splácení. Kde tedy nalézt dobrou půjčku pro dlužníky?

Nebankovní půjčka i pro zadlužené

Chodit do banky s nesplacenými závazky je opravdu ztráta času. Když zde podáte žádost o úvěr, nejprve si vás proklepnou v registru dlužníků, kde okamžitě zjistí, jak to s vašimi dluhy je. Tím získáte v očích banky tak nízkou bonitu, že je zcela zbytečné zabývat se potvrzením o příjmu. Tak jako tak jen díky záznamu v registru dlužníků na půjčku nedosáhnete. Z toho důvodu je určitě lepší, když se po půjčce rovnou poohlédnete v nebankovním sektoru. Zde jsou ochotni akceptovat i nesplacené závazky svých klientů a půjčku vám poskytnou za individuálně smluvených podmínek. Ovšem není dlužník jako dlužník. Pokud máte nad svými financemi přehled a splátky dluhů v pohodě utáhnete, není problém, aby vám nebankovní společnost půjčila kolik chcete. Záleží jen na tom, zda potřebujete jen malou půjčku do výplaty nebo úvěr v řádu desítek či stovek tisíc korun. Vše je možné, ale počítejte s tím, že každou půjčku získáte za jiných podmínek. Pokud ale nebankovní společnost zjistí, že jste zadluženi až po uši, jedna exekuce stíhá druhou a pohybujete se na pokraji dluhové pasti, pak vám ani žádná solidní nebankovní společnost peníze nepůjčí. Důvod je jediný, všechny férové finanční společnosti důsledně dodržují zásady zodpovědného půjčování a snaží se tak ochránit své klienty před dluhovou pastí. Takový fakt je nutno brát jako velké plus.

Sjednat půjčku

Rychlá půjčka peníze ihned

Vzhledem k tomu, že dlužníci neustále řeší finance a jejich bankovní konto je krátce po výplatě opět na nule, nabouraný rozpočet dokážou vyvážit za pomoci dobré půjčky. U ní preferují především rychlost a možnost, sjednat si půjčku i v méně obvyklých situacích jako je napřiklad půjčka v noci, o víkendu, ihned vyplacená v hotovosti, bez nutnosti bankovního účtu, apod. U nebankovních společností takové možnosti zcela běžně existují a je poměrně reálné, že se k půjčce dostanete kdykoli budete potřebovat. Ovšem jen za předpokladu, že máte k dispozici připojení k internetové síti a po ruce mobilní telefon. Vše ostatní už hravě zvládnete za pár minut a sjednáte si rychlou online půjčku. K ní nemusíte mít žádného ručitele, není nutno skenovat žádné doklady, vše kompletně vyřídíte jen rychlou elektronickou cestou. Z toho důvodu je taková půjčka mezi klienty ve značné oblibě a řada z nich se na ni může kdykoli spolehnout. Pokud žádáte o půjčku opakovaně, stačí kolikrát jen odeslat SMSku v příslušném tvaru a peníze vám ihned nebankovní společnost odešle na bankovní účet. K tomuto účelu mají nebankovní společnosti své účty zřízeny v celé řadě českých bank a k výplatě půjčky využívají vždy stejnou banku jako má klient. Tím pádem se tedy jedná o finanční transakci v rámci jedné banky a peníze na účtu můžete mít do několika málo minut. V případě, že preferujete v dané situaci raději hotovost, můžete požádat o půjčku bez bankovního účtu, kterou vám ihned vyplatí kdekoli na platebním terminálu v trafice nebo na čerpací stanici. I zde se obejdete bez jakéhokoli papírování, obsluze předložíte jen elektronický kód, který jste obdrželi SMS zprávou. Vše probíhá v naprosté anonymitě a nemusíte se dokonce ani prokazovat dokladem totožnosti. Taková půjčka spadá mezi malé drobné mikropůjčky, u nichž ovšem musíte počítat s vyšší úrokovou sazbou. Je tedy na zvážení, zda se vám půjčka vyplatí či nikoli.

Půjčky pro dlužníky poskytují některé nebankovní společnosti za individuálně sjednaných podmínek a peněžní prostředky vyplácí buď na bankovní účet nebo v hotovosti. K výběru dobré půjčky je vhodné využít online srovnávač půjček, díky němuž získáte okamžitý přehled o aktuální nabídce finančního trhu.