Nedostatek financí není jen problém lidí v produktivním věku, ale může vás zaskočit kdykoli. V dnešní době již není výjimkou, že lidé odchází ze zaměstnání na zasloužený odpočinek s exekucí na krku, a exekučními srážkami je pak také postižena pravidelná výplata důchodu. A to tak dlouho, dokud není celý dluh včetně nemalých nákladů exekučního řízení zcela uhrazen. V takových situacích pak jistě mnoho peněz na živobytí nezbývá, nehledě na to, že i výše důchodu je podstatně menší než běžný průměrný plat. Když se pak starší lidé ocitnou v nenadálé finanční tísni, je těžké nalézt řešení. Pokud si mohou půjčit od rodiny nebo vypomohou přátelé či známí, je to jistě ideální řešení. Ovšem ne každý má takové možnosti a i ve starším věku se musí spolehnout na své schopnosti. V každém případě si můžete sjednat půjčku, pokud tedy nevlastníte kreditní kartu nebo nemáte povolený kontokorent na běžném účtu a předem nastavený limit je pro vás dostačující. Avšak s půjčkou to v pozdním věku není jen tak jednoduché a řada lidé má možnosti značně omezené. Určitá šance  se nabízí v nebankovním sektoru, kde se snaží všem klientům vyjít vstříc a nalézt řešení s ohledem na jejich individuální možnosti.

Chci půjčit

Půjčky pro důchodce

Mnoha lidem v důchodovém věku vlivem odchodu ze zaměstnání poklesne životní standard, na který byly po dlouhá léta zvyklí. Jestliže nemají pořádně našetřeno, díky nízkému důchodu si toho nemohou tolik dovolit a když je nějaké nenadálé vydání, nastává problém. Avšak pořád existuje možnost půjčky, která dokáže v mnohém výrazně pomoci. Abyste však půjčku opravdu dostali, určitě je dobré udělat si nejprve jasnou představu o možnostech úvěrového trhu a zvolit takového poskytovatele, který dokáže akceptovat váš vyšší věk. Pokud se budete přiklánět ke konzervativnímu způsobu a půjdete pro půjčku do banky, možná narazíte na překážku. Banky mají pro schválení svých půjček a úvěrů velmi přísná pravidla, kterým kolikrát mají problém vyhovět i lidé s nemalými příjmy. U banky spadají senioři mezi rizikovou klientelu,což je dáno nejen jejich vysokým věkem, ale i nízkými příjmy. V mnoha případech nestačí ani ručitel jako třeba spolužadatel o půjčku nebo zástava nemovitosti. Kde si tedy sjednat půjčku, když už nejste v běžném pracovním poměru? Řešení existuje v nebankovní sféře.

Nebankovní půjčka pro seniory

Nebankovní poskytovatelé půjček a úvěrů se přímo specializují na klientelu, pro niž jsou jakékoli bankovní půjčky a úvěry jakkoli nedostupné. A to nejen z hlediska nízkých příjmů, ale třeba i kvůli záznamu v registru dlužníků, případně exekuci nebo insolvenci. Také lidé, kteří bez problému splácí další půjčky a úvěry, patří pro banky mezi méně bonitní klientelu. I když jsou jejich závazky stále přímo úměrné jejich příjmům, většina úvěrových společností se je snaží ochránit před neúměrnou zadlužeností. Na druhou stranu ale existují nebankovní společnosti, které vám půjčí v jakémkoli věku a mají své úvěrové produkty snadno dostupné pro každého. Pro lepší orientaci jsou nebankovní půjčky rozděleny do jednotlivých kategorií a každá z nich odpovídá dané životní situaci. Najdete zde sekci půjček pro nezaměstnané, pro lidi na sociálních dávkách, začínající podnikatele, matky na mateřské, studenty, atd. a v neposlední řadě také důchodce. Když si zvolíte půjčku přímo z této specifické kategorie, pravděpodobnost úspěšně schválené žádosti stoupá směrem nahoru, jelikož podmínky jsou již předem nastaveny tak, aby jim bez problému vyhověli i lidé vyššího věku.

Sjednat půjčku

Rychlá půjčka pro každého

Pokud se lidé v důchodovém věku potýkají s nedostatkem financí a potřebují rychlou půjčku, pak jim nebankovní online půjčka dokáže okamžitě pomoci. Pokud si vystačíte jen s jednotkami či desítkami tisíc korun, o to snazší celé vyřízení bude. Taková půjčka nevyžaduje žádného ručitele a úplně se obejdete bez složitého vyřizování. Rychlou online půjčku si sjednáte jen na internetu během několika málo minut, a to i přesto, že máte třeba záznam v registru dlužníků. Velkou předností nebankovních společností je zcela jistě fakt, že všechny úvěrové žádosti posuzují z individuálního hlediska, takže pokud máte už všechny své závazky uhrazeny a vaše jméno jen přetrvává v registru dlužníků, pak nad vámi mohou přimhouřit oko a půjčku vám schválí. U nebankovních společností zpravidla nejsou půjčky omezeny věkem, standardně poskytují úvěry lidem až do 75 let věku. Avšak s vyšší věkovou hranicí se můžete setkat s navýšením úrokové sazby, čímž se poskytovatelé snaží vyvážit míru podstoupeného rizika. Je tedy zcela na vašem uvážení, zda se vám půjčka v dané chvíli vyplatí či nikoli. Pokud ale její splátky nejsou nad rámec vašich možností a vše v pohodě utáhnete, proč ne. Určitě lepší, než kdyby se z vás kvůli nesplaceným závazkům stali dlužníci a stejně byste museli vše nakonec zaplatit až do poslední koruny. Ovšem v takovém případě by byla dlužná částka navýšena o poněkud tučné sankční poplatky a úroky. Vidíte tedy sami, že i senioři mají pořád spoustu možností, jak si rychle sjednat půjčku. Většina rychlých online půjček je neúčelová, tudíž nemusíte nikde uvádět, na co získané peněžní prostředky využijete.

Půjčky pro seniory jsou specifickou kategorií nebankovních úvěrů a jsou určeny zejména lidem vyššího věku. Půjčka od renomované úvěrové společnosti je zárukou kvalitních služeb a nepožaduje poplatky předem.