Potřebujete nutně půjčit vyšší částku peněz a nevíte na koho se nejlépe obrátit, abyste nenarazili? Začínáte podnikat a banka vám nechce půjčit, protože nemáte jak prokázat svůj příjem? Nebo máte záznam v registru dlužníků, exekuci či případně už v ruce exekuční příkaz k prodeji nemovitosti? V takové situaci vám například banka úvěr neposkytne, i když na druhou stranu bankovní úvěr se zástavou nemovitosti není přímo nemožný. Vše záleží na idndividuálních podmínkách, ale v nebankovní sféře máte větší šanci na úspěch. Tím, že zastavíte nemovitost, může vám být nabídnuta přijatelnější úroková sazba, měsíční splátky si rozložíte na dobu dle svých potřeb a i jejich výše nebude nad rámec vašich možností. Přitom nemusíte ani zastavit nemovitost, která je ve vašem výlučném vlastnictví. Stačí mít jen dostatečně právně podložený souhlas majitele, že daná nemovitost bude poskytnuta pro účely půjčky, může ji tedy vlastnit i někdo z rodiny.

Co získáte půjčkou se zástavou nemovitosti?

Pokud jste se rozhodli zastavit nemovitost třeba proto, abyste vyplatili exekuci či jinou naléhavou dlužnou částku, je jednodušší poohlédnout se rovnou po nebankovním sektoru. Zde jsou ke svým žadatelům více benevolentní a nebazírují tolik na nadbytečné administrativě jako bankovní domy. V případě zástavy nemovitosti nekontrolují registry dlužníků, nemusíte dokládat svůj příjem a kompletovat rozsáhlou dokumentaci k zastavené nemovitosti včetně odhadu. Vše probíhá naopak úplně jednoduše. Zastavit lze byt v soukromém vlastnictví, dům, pozemek, případně družstevní podíl na bytě nebo komerční objekty.

Sjednat půjčku

Lze zastavit nemovitost v exekuci?

Jak už bylo řečeno, zastavit lze jakoukoli nemovitost, tedy i takovou, na níž byl vydán exekuční příkaz k prodeji. V takovém případě se úvěrová společnost spojí s exekutorem, celou exekuci zaplatí a tím pádem uvolní nemovitost pro provedení zástavy. Takže i toto je ideální způsob, jak vyplatit exekuci. Zastavovat nemovitost nemusí jen dlužník, ale může to být kdokoli, kdo je ochoten se za dlužníka zaručit. Dlužník a zástavce nemovitosti mohou tedy být dvě naprosto rozdílné osoby. Půjčku se zástavou nemovitosti lze poskytnout do výše několika set tisíc korun a její splácení rozložit na několik let. Předem neplatíte žádné poplatky.

Jak požádat o půjčku se zástavou nemovitosti?

Širokou nabídku půjček se zástavou nemovitosti naleznete jako specifickou kategorii nabídek nebankovních produktů. Ke konkrétnímu výběru můžete použít různé online srovnávače půjček a nejprve si porovnat podmínky jednotlivých úvěrů. Lišit se bude zejména výše úrokové sazby, doba splatnosti a v konečném výsledku i celkové náklady na půjčku. Jakmile vše pečlivě propočítáte a jednu půjčku zvolíte, můžete podat rychlou online žádost.  Na webových stránkách poskytovatele vyplníte jednoduchý online formulář, zadáte své identifikační údaje, kolik chcete půjčit, na jak dlouhou dobu a bližší informace k zastavované nemovitosti. Následně budete kontaktováni pracovníkem společnosti, který s vámi dojedná podrobnosti. Doklady k nemovitosti můžete zaslat v elektronické podobě, případně se osobně dostavit na kamennou pobočku k podpisu smlouvy. Nemáte-li veškerou dokumentaci týkající se nemovitosti pohromadě, nevadí. V takových případech si společnost vše zajistí sama, stačí jen uvést, kde se nemovitost nachází a o co se jedná. Bude-li vaše žádost kladně vyřízena, peníze jsou ihned po podpisu smlouvy převedeny na váš bankovní účet.

Půjčku se zástavou nemovitosti můžete použít na cokoli a může mít rovněž formu tzv. americké hypotéky. Máte-li dluhy, jako fyzická osoba podle zákona ručíte veškerým svým majetkem, proto se nemusíte absolutně ničeho obávat. Provedením zástavy na nemovitost pouze určujete pořadí, podle jakého by se v případě vaší platební neschopnosti uspokojovali jednotliví věřitelé. Půjčka se zástavou nemovitosti může být opravdovým pomocníkem při řešení finančních problémů.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.