Jak málo stačí k tomu, abyste se dostali do registru dlužníků. Znáte to z vlastní zkušenosti? Opozdíte se s platbou za telefon, nezaplatíte včas fakturu za plyn či elektřinu, případně opomenete další splátku půjčky a už se vezete. Přitom registry evidují informace o dlužnících i několik let poté, co jste vše v pořádku uhradili. Když potom chcete další půjčku, může nastat problém. Dle zákona je povinností všech finančních subjektů ověřit si platební schopnost žadatele o půjčku. A k tomu využívají různé bankovní i nebankovní registry. Zde je vedena veškerá vaše platební historie a vlastně zaznamenán každý údaj o tom, kdy jste žádali o půjčku, ať už úspěšně nebo bezúspěšně, jak pravidelně půjčku splácíte či někomu dlužíte. Na základě těchto informací se pak daná úvěrová společnost rozhoduje, nakolik jste pro ni důvěryhodný klient a zda vám dá ještě šanci. Háček je v tom, že například pro bankovní domy je již samotný záznam v registru rozhodujícím kritériem při schvalování úvěru. Naproti tomu konkurence není při rozhodování tak striktní a v případě záznamu v registru přihlíží ještě k dalším okolnostem. Z toho důvodu je nebankovní sektor pro některé žadatele o půjčku schůdnější než klasické prostředí bank.

Máte záznam v registru?

Registry dlužníků poví o dlužnících téměř vše a pokud si nejste jisti, jak jste na tom právě vy, můžete požádat o výpis. Ten můžete získat prostřednictvím příslušných webových stránek a krátké SMS zprávy. Tato služba je sice zpoplatněna dle aktuálního sazebníku, ale rozhodně se vyplatí. V prvé řadě si uvědomte, že je v registru zaznamenána každá vaše žádost o půjčku, takže pokud navíc dlužíte a několikrát za sebou bezúspěšně žádáte půjčku, nestaví vás tato skutečnost do právě pozitivního světla. V případě, že je pak pro některou společnost evidence v seznamu prioritou při schvalování úvěru, vaše šance na získání půjčky se podstatně snižují. Proto je vhodné hledat úvěr v kategorii půjček bez registru, které registry dlužníků zcela opomíjí.

Požádat o půjčku

Půjčka bez registru

Půjčka bez kontroly registru dlužníků je specifickou kategorií nebankovních společností a je určena primárně všem žadatelům, kterým je kvůli záznamu v registru zcela uzavřena cesta k jakémukoli bankovnímu finančnímu produktu. Soukromé finanční společnosti si platební schopnost žadatele ověřují jinak. Někdo vyžaduje doložení příjmu a i to je možno provést různými způsoby. Buďto si daná společnost sama telefonicky ověří všechny potřebné údaje na mzdové účtárně u vašeho zaměstnavatele a nebo někomu stačí prokázat jakýkoli pravidelný měsíční příjem. Může se jednat o brigádu, výplatu podpory v nezaměstnanosti, výplatu mateřské či rodičovského příspěvku, důchodový výměr, přiznání sociálních dávek, atd. Samotné schválení půjčky pak probíhá jen na základě individuálních kritérií. Pokud žádáte o úvěr v řádu několika stovek tisíc, může být požadováno jako záruka splacení ručení třetí osobou jako spolužadatele nebo zástava nemovitosti.

Rychlá online půjčka

Velmi často jsou půjčky bez registru využívány klienty jako okamžitá finanční výpomoc v situacích, kdy se nedostává peněžních prostředků. Vzhledem k tomu, že není nutno dokládat účel použití, můžete půjčku použít na cokoli. Třeba na zaplacení složenek, na nezbytné výdaje před výplatou, na doplacení hrozící exekuce či na naléhavou opravu auta. Rychlou půjčku bez registru si snadno vyřídíte jen v prostředí internetu, nemusíte kvůli tomu složitě docházet na pobočku. Na webových stránkách poskytovatele vyplníte jednoduchou online žádost, zadáte své identifikační údaje, kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována plně automatizovaným systémem a vy jste obratem informováni o výsledku schvalovacího procesu. Pokud vám půjčku schválí a vy stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku tím, že přepíšete SMS zprávu z mobilního telefonu do systému, budou vám peníze ihned převedeny na bankovní účet. Některé společnosti vyplácí půjčku také v hotovosti a to třeba i alternativními způsoby. Hotovost pak máte připravenu k vyzvednutí v trafice nebo na čerpací stanici.

Půjčky se záznamem v registru lze čerpat v jakékoli výši. K tomuto typu půjček náleží zejména mikropůjčky jako jsou rychlé půjčky do výplaty, půjčky pro nezaměstnané, půjčky na mateřské, atd. Ale i se záznamem v registru můžete dosáhnout na daleko vyšší půjčku, která však bude vyžadovat odpovídající záruky splacení. Jistou alternativou nebankovních úvěrů jsou také půjčky od soukromých investorů, kde podmínky poskytnutého úvěru jsou stanoveny jen na individuální dohodě a nikdo nepřikládá záznamu v registru žádný význam.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.