Goldenpujcka slevové kódy

Ušetřete na Goldenpujcka.cz. Na Slevovykupon.net jsou slevové kupóny.

Nebankovní půjčky

bez registru a zástavy i pro problémové klienty

Kategorie ‘Nebankovní půjčky’

Insolvence je v plném proudu, ale vy se potýkáte s neustálým nedostatkem financí? Ono se na jednu stranu není čemu divit. Osobní bankrot je sice pro předlužené jedince zpravidla posledním východiskem z nouze, ale ne každý jej dokáže úplně zvládnout a dojít až do úplného konce. Insolvenční řízení obnáší řadu úskalí, přes které je nutné se překlenout. Ono to na první pohled vypadá možná jednoduše, vydržet pět let a zaplatit věřitelům jen jednu třetinu pohledávek. Ale zkuste tak dlouho žít jen z úplného minima. Insolvenční srážky vám pěkně skrouhnou výplatu a z toho zbytku sotva tak zaplatíte nájem za bydlení a uhradíte nezbytné životní náklady rodiny. Když znenadání přijde nějaký nečekaný výdaj, už tak velmi vypjatý domácí rozpočet se ocitá najednou v koncích, řešením může být snad výpomoc od rodiny, ovšem ne každý má takové možnosti a najde u nejbližších to správné pochopení. Proto někdy nezbývá nic jiného, než se spolehnout jen sami na sebe. A možná je to i dobře. Ovšem jak přijít k penězům,, když jste v insolvenčním konkurzu? To právě není jen tak. Podle podmínek insolvenčního zákona, veškeré příjmy po celou dobu oddlužení odchází na splátky dluhu věřitelům a to se týká jakýchkoli příjmů. Může jít třeba i o nějaký mimořádný příjem, kdy vyhrajete v loterii nebo něco zdědíte, nehledě na to, že se počítají i příjmy z brigády, pokud si nějakou k zaměstnání sjednáte. Jednoduše řečeno, není prakticky možnost, jak si někde přivydělat jakoukoli korunu. Další z podmínek insolvenčního zákona je také fakt, že se nesmíte znovu zadlužit  a vzít si půjčku. Když na to insolvenční správce přijde, celou záležitost oznámí soudu a ten vás neprodleně pošle do konkurzu. Má tedy taková situace nějaké řešení?

Chci půjčit

Půjčka v insolvenci

Sjednat si půjčku v insolvenci je prakticky nemožná věc, jelikož tímto činem vážně ohrožujete hladký průběh insolvence. Zejména tehdy, kdybyste se znovu zadlužili nad rámec svých možností  a nedokázali byste dostát svým závazkům. Pak by mohlo dojít na prodej vašeho majetku a byla by ve vážném ohrožení i vaše vlastní střecha nad hlavou. Z toho důvodu jistě není dobré si při insolvenci s půjčkou jakkoli zahrávat. Nehledě na to, že žádná solidní úvěrová společnost osobám v insolvenci půjčku neposkytne. I když je u nebankovních společností možnost individuálního sjednání půjčky, záleží výhradně na individuální podmínkách, zda by za určitých okolností byla půjčka možná. Ale to vše záleží na vzájemné dohodě a také na tom, kolik peněz byste vlastně potřebovali půjčit. V každém případě, však nepočítejte s půjčkou od banky, jelikož ta zejména zadluženým lidem  ani lidem v insolvenci peníze nepůjčuje. Návštěvou banky tak ztrácíte čas, který naopak potřebujete věnovat tomu, abyste případně našli vhodného poskytovatele vaší půjčky. Určitou alternativou snad mohou být přímo oddlužovací společnosti, které se zabývají nejen vyplácením exekucí, ale pomáhají i lidem v insolvenčním konkurzu. Vzhledem k tomu, že taková společnost disponuje zkušeným týmem právníků, určitě spolu naleznete vhodné řešení.

Malá půjčka v hotovosti

Pokud se vám podaří nalézt nebankovní společnost, která je ochotna poskytnout půjčku i lidem v insolvenci, pak pečlivě uvažte, kolik peněz vlastně potřebujete. Určitě bude tisíckrát jednodušší sjednat si malou drobnou půjčku do výplaty, než úvěr v řádu desítek či stovek tisíc korun. Také by se vám mohlo stát, že tak velkou půjčku vzhledem k vašim závazkům žádná společnost neschválí. Avšak nic nelze namítat proti tomu, když si půjčíte třeba jen pětistovku před výplatou a půjčku za pár dnů splatíte. Tak malé půjčky kolikrát nebankovní společnosti poskytují i prvním žadatelům zdarma bez poplatku, takže za vypůjčené peníze nezaplatíte na poplatcích ani korunu. Je to v podstatě taková obdoba kreditní karty, kdy také bezplatně vrátíte peníze zpět bance. Malé nebankovní půjčky spadají u nebankovních společností mezi malé drobné mikropůjčky a ty jako takové mají své specifické podmínky. Tyto půjčky se vyznačují zejména svojí jednoduchostí. Vhodnou kategorií pro vaši mikropůjčku může být sekce půjček pro dlužníky, pro osoby v exekuci, půjčky na vyplacení exekuce, apod. Ovšem u takového typu půjček počítejte s poměrně vysokou úrokovou sazbou, jelikož míra rizika je u zadlužených jedinců podstatně vyšší, než kdybyste na svých bedrech žádný závazek neměli. Malou mikropůjčku si můžete nechat vyplatit jak na bankovní účet, tak i rovnou v hotovosti.

Sjednat půjčku

Půjčka bez papírování

Nebankovní půjčky se na rozdíl od bankovních půjček vyznačují absencí jakéhokoli papírování. Vše si kompletně sjednáte jen na internetu a za pomoci mobilního telefonu. Kvůli malé mikropůjčce nemusíte nikam na pobočku, tak jak je to u bankovní půjčky obvyklé. Úvěr si sjednáte sami doma jen na interu a doslova za pár minut. Jakmile vyberete vhodného poskytovatele, vše ostatní má už rychlý spád. Na webových stránkách dané úvěrové společnosti vyplníte jen krátký online formulář, v něm uvedete své identifikační a kontaktní údaje a posuvníkem na webu si nastavíte výši půjčené částky a dobu splatnosti. Ovšem ta musí také adekvátně odpovídat vypůjčené sumě. Není možné, abyste půjčenou pětistovku do výplaty spláceli několik let. Ovšem týden, čtrnáct dní nebo i měsíc je celkem reálných. Půjčka v tak malé výši nijak během insolvence neohrožuje splátkový kalendář, a proto je velmi pravděpodobné, že vám takový úvěr schválí. Navíc, půjčka je vyhodnocena za pomoci plně automatizovaného systému a ten pracuje na základě svého algoritmu. Z toho důvodu vám žádost také vyhodnotí za pár minut a vy prakticky obratem obdržíte jednorázovou odpověď. Je-.li vám půjčka schválena, pak na svůj mobilní telefon obdržíte SMS zprávu s kódem, který zadáte do systému ve chvíli, kdy budete chtít peníze skutečně vyplatit. Může to být hned a nebo si půjčku necháte jako záložní řešení pro případ, že byste se znovu dostali do trablů s penězi. V neposlední řadě je třeba zmínit i to, že malá mikropůjčka je snadno dostupná ve dne v noci, o víkendu i ve svátek a díky internetu si ji dokážete sjednat prakticky kdykoli a kdekoli. Třeba i v sobotu o půlnoci v parku na lavičce. K půjčce není nutno uvádět, na co peníze potřebujete, tudíž vyplacené peněžní prostředky využijete na cokoli.

Jste-li v insolvenci, velmi pečlivě uvažte, nakolik je pro vás další půjčka nezbytná. Přeci jen vám nestojí za to, abyste ohrozili hladký průběh insolvence. Podruhé by vám soud nemusel již další oddlužení povolit a vám by nezbývalo nic jiného, než své dluhy splatit až do poslední koruny.

Nesete si na svých bedrech nesplacené dluhy? I když se snažíte, jak se dá, přeci jen nemůžete všechno utáhnout? Měsíční rozpočet je doslova napnutý k prasknutí a vy nevíte, kterou splátku uhradit dřív? V takové situaci je určitě na místě se chvíli zastavit a popřemýšlet, jak dostat finance pod kontrolu. Pokud by vám totiž dluhy přerostly přes hlavu, nejenže se nevyhnete stále narůstajícím úrokům z prodlení a sankčním poplatků, ale věřitelé po vás půjdou, dokud jim nezaplatíte vše až do poslední koruny. Jestliže ani upomínky v poštovní schránce nenaleznou z vaší strany žádnou vstřícnou odezvu, věřte, že exekuce na sebe nenechá dlouho čekat. V extrémním případě vás může připravit až o veškerý majetek, což jistě nechcete. I započaté exekuční řízení má ale svoje řešení a u předlužených jedinců jistě není od věci popřemýšlet i o osobním bankrotu. Tím by splátky dluhů dostaly nějaký řád a kromě toho byste v konečném výsledku zaplatili jen jednu třetinu. Při dodržení podmínek insolvenčního zákon byste tak po pěti letech byli úplně čistí, jako kdybyste nikdy žádné dluhy neměli. Problém je však v tom, že osobní bankrot nelze aplikovat na jakékoli dluhy a jeho podmínky jsou dány literou zákona. O osobním bankrotu rozhoduje soud a je výhradně na něm, zda vám oddlužení povolí či nikoli. Avšak každý případ posuzuje individuálně, takže určitá šance tady je. Pokud se tedy nedáte odradit počáteční administrativní bariérou, pak jistě i osobní bankrot stojí za uvážení. Pro mnohé dlužníky je jediným východiskem z nouze, a proto by bylo škoda této možnosti nevyužít.

Chci půjčku

Půjčky pro dlužníky

Zadlužení lidé se neustále potýkají s nedostatkem financí. V případě, že splátky půjček a úvěrů narušují běžný chod domácnosti a vy počítáte každou korunu, pak se může snadno stát, že jakýkoli nenadálý výdaj rozpočet domácnosti naprosto rozhodí. Pokud stojíte před rozhodnutím, zda zaplatit další splátku dluhu nebo například pořídit pokažený spotřebič do domácnosti, je možná na místě popřemýšlet o další půjčce. Ovšem není půjčka jako půjčka. Když si budete brát bezhlavě jeden úvěr za druhým a vytloukat doslova klín klínem, mnoho si tím nepomůžete. Máte-li na svých bedrech více závazků najednou, které jen stěží utáhnete a potřebujete další půjčku, pak rozhodně stojí za uvážení konsolidace půjček. Ta vám sloučí všechny bankovní i nebankovní půjčky do jednoho úvěrového produktu a navíc vám finanční společnost může nový úvěr navýšit o vámi požadovanou částku. Takové řešení lze považovat za nejefektivnější dané situaci. Jednak ušetříte spoustu peněz na poplatcích, které mimochodem platíte za každou půjčku zvlášť a také si vyjednáte nové podmínky splácení. Dohodnete si novou měsíční výši splátek tak, aby odpovídaly vašim aktuálním možnostem a následně dle toho upravíte i délku splácení. Kde tedy nalézt dobrou půjčku pro dlužníky?

Nebankovní půjčka i pro zadlužené

Chodit do banky s nesplacenými závazky je opravdu ztráta času. Když zde podáte žádost o úvěr, nejprve si vás proklepnou v registru dlužníků, kde okamžitě zjistí, jak to s vašimi dluhy je. Tím získáte v očích banky tak nízkou bonitu, že je zcela zbytečné zabývat se potvrzením o příjmu. Tak jako tak jen díky záznamu v registru dlužníků na půjčku nedosáhnete. Z toho důvodu je určitě lepší, když se po půjčce rovnou poohlédnete v nebankovním sektoru. Zde jsou ochotni akceptovat i nesplacené závazky svých klientů a půjčku vám poskytnou za individuálně smluvených podmínek. Ovšem není dlužník jako dlužník. Pokud máte nad svými financemi přehled a splátky dluhů v pohodě utáhnete, není problém, aby vám nebankovní společnost půjčila kolik chcete. Záleží jen na tom, zda potřebujete jen malou půjčku do výplaty nebo úvěr v řádu desítek či stovek tisíc korun. Vše je možné, ale počítejte s tím, že každou půjčku získáte za jiných podmínek. Pokud ale nebankovní společnost zjistí, že jste zadluženi až po uši, jedna exekuce stíhá druhou a pohybujete se na pokraji dluhové pasti, pak vám ani žádná solidní nebankovní společnost peníze nepůjčí. Důvod je jediný, všechny férové finanční společnosti důsledně dodržují zásady zodpovědného půjčování a snaží se tak ochránit své klienty před dluhovou pastí. Takový fakt je nutno brát jako velké plus.

Sjednat půjčku

Rychlá půjčka peníze ihned

Vzhledem k tomu, že dlužníci neustále řeší finance a jejich bankovní konto je krátce po výplatě opět na nule, nabouraný rozpočet dokážou vyvážit za pomoci dobré půjčky. U ní preferují především rychlost a možnost, sjednat si půjčku i v méně obvyklých situacích jako je napřiklad půjčka v noci, o víkendu, ihned vyplacená v hotovosti, bez nutnosti bankovního účtu, apod. U nebankovních společností takové možnosti zcela běžně existují a je poměrně reálné, že se k půjčce dostanete kdykoli budete potřebovat. Ovšem jen za předpokladu, že máte k dispozici připojení k internetové síti a po ruce mobilní telefon. Vše ostatní už hravě zvládnete za pár minut a sjednáte si rychlou online půjčku. K ní nemusíte mít žádného ručitele, není nutno skenovat žádné doklady, vše kompletně vyřídíte jen rychlou elektronickou cestou. Z toho důvodu je taková půjčka mezi klienty ve značné oblibě a řada z nich se na ni může kdykoli spolehnout. Pokud žádáte o půjčku opakovaně, stačí kolikrát jen odeslat SMSku v příslušném tvaru a peníze vám ihned nebankovní společnost odešle na bankovní účet. K tomuto účelu mají nebankovní společnosti své účty zřízeny v celé řadě českých bank a k výplatě půjčky využívají vždy stejnou banku jako má klient. Tím pádem se tedy jedná o finanční transakci v rámci jedné banky a peníze na účtu můžete mít do několika málo minut. V případě, že preferujete v dané situaci raději hotovost, můžete požádat o půjčku bez bankovního účtu, kterou vám ihned vyplatí kdekoli na platebním terminálu v trafice nebo na čerpací stanici. I zde se obejdete bez jakéhokoli papírování, obsluze předložíte jen elektronický kód, který jste obdrželi SMS zprávou. Vše probíhá v naprosté anonymitě a nemusíte se dokonce ani prokazovat dokladem totožnosti. Taková půjčka spadá mezi malé drobné mikropůjčky, u nichž ovšem musíte počítat s vyšší úrokovou sazbou. Je tedy na zvážení, zda se vám půjčka vyplatí či nikoli.

Půjčky pro dlužníky poskytují některé nebankovní společnosti za individuálně sjednaných podmínek a peněžní prostředky vyplácí buď na bankovní účet nebo v hotovosti. K výběru dobré půjčky je vhodné využít online srovnávač půjček, díky němuž získáte okamžitý přehled o aktuální nabídce finančního trhu.

Podali jste žádost o půjčku a tu vám kupodivu zamítli? Důvodem byl záznam v registru dlužníků? Někdy se lidé nestačí divit, že i po dobu několika dlouhých let je jejich osoba stále vedena v evidenci. Bohužel, někdy tomu tak je. Když se dostanete do problémů s penězi  a ty najednou přerostou v dluhy, pak se díky nesplaceným závazkům dostanete na černou listinu dlužníků. Jakmile tam jednou jste, pěkně dlouho si počkáte, až vás z registru vymažou. Do evidence dlužníků jsou zařazeni všichni, kdo s e s platbou více jak 500 Kč opozdí nejméně o tři měsíce. Zejména dodavatelé energií nebo telefonní operátoři takto pečlivě doplňují každý měsíc záznamy. Problém je však v tom, že i když pak jednoho dne všechny své závazky uhradíte, neznamená to automaticky, že vás hned z registru vymažou. Na to si právě počkáte ještě několik dalších let. Když pak chcete v tomto období žádat o půjčku, může taková evidence v registru nadělat pěknou paseku a úplně zhatit vaše plány na krásnou půjčku. Vzhledem k tomu, že všechny informace o podaných žádostech o různé půjčky a úvěry jsou rovněž zaregistrovány v evidenci, je někdy možná lepší si nejprve ověřit, zda vaše osoba stále figuruje na seznamu. K tomu stačí velmi málo. Žádost o výpis z registru dlužníků můžete podat nejen na příslušných webových stránkách, ale i prostřednictvím krátké SMS zprávy. Odpověď obdržíte stejným způsobem do několika málo minut a podle získané informace pak můžete zvolit nejlepší postup. Těch pár stokorun co se vám rovnou odečte z telefonního tarifu jistě stojí za to. V očích úvěrových společností pak působíte daleko serióznějším dojmem, než kdybyste bezmyšlenkovitě podávali jednu neúspěšnou žádost za druhou. Jestliže zjistíte, že jste v registru dlužníků stále vedeni, pořád ještě není nic ztraceno. Právě naopak, před vámi se otevírá široké pole působnosti a s rozsáhlým možnostmi na tu nejlepší půjčku.

Chci půjčku

Půjčka bez registru

S evidencí v registru dlužníků je zcela zbytečné chodit do banky a žít v naději, že získáte jakoukoli půjčku. Vezměte na vědomí, že každá banka si klienty nejprve prolustruje v centrálním bankovním i nebankovním registru klientských informací a jakmile zjistí, že zde máte záznam, přisoudí vám tak nízkou bonitu, že ani k dalšímu kroku ve schvalovacím procesu nedojde. Z toho důvodu, když tedy víte, že máte záznam v registru dlužníků je mnohem efektivnější, když se obrátíte rovnou na nebankovní společnost, kde jsou ke klientům mnohem více benevolentní. Nebankovní společnosti mají pochopení pro problematické situace zákazníků a snaží se jim v prvé řadě pomoci. Proto mají připraveny úvěrové produkty pro každou příležitost. Není problém, abyste si sjednali nebankovní půjčku jen pár dnů před výplatou, bez nutnosti doložení potvrzení o příjmu ze zaměstnání, bez ručitele, půjčku bez kontroly registru dlužníků na vyplacení exekuce, apod. Podle svých potřeb můžete tedy zvolit rovnou odpovídající nebankovní úvěrový produkt. Jestliže tedy podle výpisu jste stále vedeni v registru dlužníků, pak vám nic nebrání v tom, abyste si půjčku zvolili ze sekce půjček bez kontroly registru dlužníků. U těchto půjček poskytovatelé již předem počítají s tím, že jejich klienti budou v registru vedeni.

Nebankovní půjčka pro každého

Půjčky bez kontroly registru dlužníků naleznete v nabídce celé řady solidních nebankovních společností, jejichž poskytovatelé již dopředu počítají s tím, že zákazníky budou zejména osoby, které figurují v některém z registrů. Jelikož je podle novely zákona o spotřebitelských půjčkách a úvěrech zákonnou povinností každé finanční společnosti předem si ověřit platební schopnost žadatele o půjčku, přistupují firmy k tomuto požadavku rozdílným způsobem. Pokud nenahlíží do registru dlužníků, pak se to týká jen velmi malých půjček v řádu tisícovky, kde je ale na druhou stranu riziko takto poskytnutého úvěru vyváženo vyšší úrokovou sazbou. Pokud ale daná úvěrová společnost během schvalovacího procesu obdrží informaci, že jste zadluženi až po uši, na svých bedrech si nesete, ne jednu, ale i několik exekucí najednou a podle vašich příjmů je zcela evidentní, že nejste absolutně schopni dostát svým závazkům, pak vám ve vašem vlastním zájmu raději žádost zamítnou. Férové nebankovní společnosti se snaží ochránit své klienty před dluhovou pastí, z níž není úniku. Naopak, kdyby vám další půjčku schválili, mohli byste upadnout až na samé dno a stali by se z vás předlužení jedinci, kteří zoufale upínají svoji naději k osobnímu bankrotu.  Avšak ne každému se potom podaří tímto způsobem oddlužit, jelikož osobní bankrot se řídí podmínkami insolvenčního zákona a ty nelze aplikovat na jakékoli závazky.

Sjednat půjčku

Půjčka vyplacená  ihned

I když máte záznam v registru dlužníků  a v minulosti jste se dostali do problémů se splácením, nemusí to automaticky znamenat, že byste si nemohli vzít další úvěr. Ono do jisté míry také záleží na tom, jak vysokou sumu požadujete. Samozřejmě, že vždy bude snazší sjednat si malou půjčku , ale nic nebrání tomu, abyste si nesjednali dlouhodobou půjčku v řádu několika set tisíc či milionu korun, obzvlášť, když její splácení podložíte zástavou nemovitosti. Případně můžete využít ručení další osobou, která v žádosti o půjčku bude figurovat jako spolužadatel. Pokud přemýšlíte o zástavě nemovitosti, pak nezapomínejte na fakt, že zastavená nemovitost ani nemusí být ve vašem výlučném vlastnictví. Stačí když k půjčce doložíte písemný souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit jako záruka za splacení půjčky. Na dané nemovitosti se můžete podílet třeba jen malým, nebo vůbec žádným vlastnickým podílem. V mnoha případech se takto řeší finanční záležitosti v rodině. Velkou předností nebankovních půjček je zcela jistě fakt, že si ji kompletně sjednáte online, od podání žádosti až po konečné vyplacení peněžních prostředků, což probíhá zpravidla převodem na bankovní účet. Avšak některé subjekty dávají přednost hotovosti, kterou vám připraví k vyzvednutí kdekoli třeba na terminálu sazka, na čerpací stanici nebo v trafice. Tím pádem se dá považovat jakákoli nebankovní půjčka za okamžitý zdroj peněžních prostředků a nemusíte vyřizováním trávit hodiny na pobočce tak jak je to obvyklé u bankovních půjček.

U nebankovních společností existuje zcela specifická sekce půjček bez kontroly registru dlužníků, která je prioritně určena těm klientům, kteří z důvodu evidence nemohou dosáhnout na klasickou půjčku v bance.

Hledáte dobrou půjčku a stále nic? Nevyhovují vám standardní podmínky úvěrových společností, případně existuje nějaký důvod, proč na ně nedosáhnete? Nabídka úvěrového trhu je v současné době velmi rozmanitá a zahrnuje nejen klasické bankovní produkty, ale i konkurenční nabídku nebankovních společností. Ty jak je všeobecně známo mají více příznivější podmínky, ale stále se najdou takoví klienti , kterým běžné půjčky finančních společností zkrátka nevyhovují. A už jste slyšeli i něco o tom, že si můžete sjednat půjčku přímo u svého zaměstnavatele? Pokud ne, tak to určitě zkuste. Sice na takovou půjčku nemáte žádný právní nárok, ale mnoho firem je poskytují v rámci různých zaměstnaneckých benefitů. Zkuste zjistit konkrétně, jak je to u vás ve firmě a pak se dejte do jednání se šéfem. Možná, že budete velmi mile překvapeni, kolik pochopení ze strany zaměstnavatele získáte. Jako zaměstnanec si můžete sjednat půjčku v neomezené výši, vše záleží jen a jen na vzájemné dohodě. Avšak od výše poskytnutého úvěru se budou ale odvíjet i konkrétní podmínky splácení. Půjčka může být každému zaměstnanci poskytnuta za rozdílných podmínek, takže pokud získal váš kolega v kanceláři lepší podmínky než vy, nedivte se. Jaké mají tedy zaměstnanecké půjčky přednosti? Ocení je obě strany, tedy zaměstnanec (dlužník) i zaměstnavatel (věřitel).

Chci půjčit

Zaměstnanecká půjčka

Zaměstnaneckou půjčku si mohou všeobecně dovolit jen ty firmy, které mají dostatek volných peněžních prostředků a u nichž nebude půjčka narušovat chod firmy. Kromě stravenek, delší dovolené či jiné péče o zaměstnance poskytují někteří zaměstnavatelé také svým zaměstnancům vhodnou finanční výpomoc. Je však zcela na rozhodnutí vedení firmy, komu danou půjčku poskytne a komu ne. Ze strany zaměstnavatele je vnímána zejména jako stabilizační prvek a zaměstnavatelé se snaží ji poskytnout velmi kvalifikovaným zaměstnancům na vysokých pracovních postech, kteří jsou ze strategického hlediska pro úspěšný chod firmy nepostradatelní. Zaměstnavatelé se je tak snaží motivovat k lepším pracovním výkonům a také jim záleží na tom, aby se neohlíželi po lepší pracovní nabídce u konkurence. To tedy znamená, že když vám firma nabídne zaměstnaneckou půjčku, je to chápáno jako jistá část odměny za dobře odvedenou práci.

Půjčka ze strany zaměstnavatele

Zaměstnavatelé se snaží svým zaměstnancům pomoci ve finanční nouzi a poskytnout jim potřebnou půjčku s žádným či nižším úrokem, než je běžné u jiných finančních společností. Takovou nabídku pak nemá žádný zaměstnanec důvod odmítnout, a většinou dojde ke vzájemné dohodě obou stran. Podmínky, za kterých je půjčka poskytnuta zpravidla určuje zaměstnavatel a je tedy na zaměstnanci, zda na ně přistoupí či nikoli. Pokud se dohodnou na výši vypůjčené částky a podmínkách splácení, je půjčka poskytnuta na základě smlouvy o půjčce a zaměstnanec je povinen vrátit zaměstnavateli dlužnou částku i s dohodnutým úrokem. Poskytnutí zaměstnanecké půjčky se řídí ustanoveními občanského zákoníku. Pro zaměstnavatele musí být půjčka vždy návratná. Pro zaměstnance je taková půjčka dobrá i v tom, že není předmětem daně z příjmu. Zdanitelným příjmem je pouze rozdíl mezi obvyklou výší úroku a skutečně poskytnutým úrokem.

Zaměstnanecké půjčky nejsou předmětem daně z příjmu

Pokud je zaměstnanci poskytnuta bezúročná půjčka, u které přesahuje výše nesplacené jistiny 300 000 Kč, pak se zdaní pouze části majetkového prospěchu odpovídající jistině přesahujících těchto 300 000 Kč. Pro zaměstnavatele není zaměstnanecká půjčka považována za daňový výdaj. Za daňový výdaj neboli náklad je považováno pouze pojistné na sociální a zdravotní pojištění, jenž hradí zaměstnavatel pouze v případě, že je příjem ze závislé činnosti zaměstnance navýšený o peněžní zvýhodnění, které podléhá povinnosti dani z příjmu. U zaměstnaneckých půjček však existuje kategorie půjček, která je osvobozena od daně z příjmu. Jedná se o půjčky na bytové účely do výše 100 000 Kč nebo k překlenutí tíživé finanční situace do výše 20 000 Kč. Zaměstnanci postiženého živelní pohromou může být poskytnuta půjčka na bytové účely až do výše jednoho milionu korun a k překlenutí tíživé finanční krize do částky 200 000 Kč.

Sjednat půjčku

Nenávratná půjčka zaměstnanci

Ne vždy ale musí firmy poskytnout půjčku návratnou. Existují mimořádné případy, kdy lze peněžní výpomoc ze strany zaměstnavatele pojmout jako finanční dar a pak se jedná o půjčku nevratnou. Ta může být zaměstnanci poskytnuta maximálně do výše půl milionu korun, avšak jen v tom případě, kdy se jedná o mimořádně obtížné poměry na straně zaměstnance. Jde například o důsledek živelné pohromy, ekologické či průmyslové havárie, a podobně. Taková nenávratná půjčka rovněž nepodléhá zdanění. Zaměstnanec si ale může půjčit i více než půl milionu korun, avšak částka nad rámec maximálně stanovené hranice by byla připočítána k celkovému příjmu zaměstnance a musela by být zdaněna.

Zaměstnanecké půjčky patří všeobecně k mnoha dalším benefitům firem, které se tak snaží udržet si velmi dobré pracovníky na vysokých pracovních pozicích a odměnit je tak za kvalitně odvedenou práci.

Máte novou práci? Pka jste zcela jistě plni pracovního elánu a nadšení. Na každou novou práci je potřeba si ze začátku zvyknout a zažít nové pracovní návyky. Proto je také každý nástup do zaměstnání spojen s tzv. zkušební dobou, v níž se ukáže nakolik se pro tento typ práce hodíte či nikoli. Pokud usoudíte, že jste trochu přecenili sami sebe a přeci jen to není nic pro vás, nic vám nebrání v tom, abyste nemohli dát ze dne na den výpověď. Avšak tato možnost  se nabízí i ze strany zaměstnavatele, pokud usoudí, že tento druh pracovní činnosti není nic pro vás. Zkušební doba má tedy trochu jiné podmínky než stálé zaměstnání a je také ošetřena v pracovní smlouvě. Vzhledem k tomu, že se v nové práci teprve všechno učíte a tudíž ještě se ani od vás neočekává, že plnohodnotně zastanete své pracovní místo, odpovídá tomuto také odměna za práci. Ta je samozřejmě o něco málo nižší, než kolik bude činit váš plat či mzda až budete zaměstnáni nastálo. Zkušební doba zpravidla trvá dva až tři měsíce, záleží na tom, jak se spolu zaměstnanec a zaměstnavatel dohodnou. Také je rozdíl ve druhu konkrétní pracovní činnosti a podle vašich vlastních zkušeností a schopností. Pokud jste stejnou práci vykonávali již dříve, určitě pro vás nebude problém seznámit se  s novým prostředím během několika málo dní. Jestliže ale zkoušíte něco nového a musíte teprve poznat, co daná činnost teprve obnáší, budete pravděpodobně po několik týdnů potřebovat radu a pomoc od svých kolegů. Zkušební doba je tedy od toho, aby se ukázalo, zda je daná práce pro vás vhodná nebo ne a zda podepíšete stálou pracovní smlouvu.

Chci půjčku

Půjčka ve zkušební době

Nastoupili jste do nové práce po delší době evidence na úřadu práce a nebo se vám podařilo prakticky ihned se uplatnit v pracovním procesu? Podle toho se dá totiž konstatovat, jak na tom jste aktuálně s financemi. Pokud v podstatě jeden pracovní proces navazuje na druhý a nikde není žádná prodleva, pak se dá všeobecně říci, že na tom finančně nebudete tak špatně a váš domácí rozpočet nezaznamená žádné povážlivé trhliny. Ovšem při dlouhodobém pobytu na úřadě práce, kdy po půlroční výplatě podpory v nezaměstnanosti zůstanete odkázáni jen na sociální dávky, to asi s financemi žádná sláva nebude. Jen málokdo má naspořeno tolik, aby v pohodě dokázal udržet životní standard jen s minimálními příjmy. Když potom nastoupíte do práce, je to sice už o něco málo lepší, ale ještě pořád to není plnohodnotný plat. Pokud se i v tomto období objeví nějaký nenadálý výdaj, není lehké jej z omezeného rozpočtu utáhnout. A tak přichází na řadu půjčka. Půjčí tedy někdo lidem ve zkušební době? Ano i ne, záleží na tom, kam pro půjčku půjdete. Pokud ovšem zvolíte správného poskytovatele, problému s penězi se zbavíte a díky nové práci půjčku hravě splatíte.

Kdo půjčí lidem ve zkušební době

I když nemáte žádné dluhy ani nesplácíte žádné závazky a půjdete pro půjčku do banky, navíc i tam, co máte vedeno své bankovní konto, možná budete překvapeni, jakými úskalími musíte projít. V bance si každého příchozího žadatele proklepnou z hlediska jeho platební morálky nejprve v registru dlužníků a pokud zjistí, že zde máte veden záznam, jen stěží můžete s bankovní půjčkou počítat. Avšak i když lustrací projdete, pořád není vyhráno. Banka vznese požadavek na potvrzení o vašich příjmech a jelikož nejste ještě v pracovním poměru, ale jen ve zkušební době, usoudí, že váš příjem je nedostačující k tomu, abyste půjčku dokázali splatit. Tím pádem vás zařadí mezi rizikovou klientelu, které je přisouzena velmi nízká bonita, díky níž nemáte šanci na půjčku dosáhnout. Proto je lepší se raději rovnou poohlédnout po půjčce v nebankovním sektoru, kde jsou schopni akceptovat i fakt, že jste momentálně ve zkušební době a tudíž této skutečnosti budou odpovídat i vaše příjmy.

Sjednat půjčku

Nebankovní půjčka bez registru

Velkou předností nebankovních společností je individuální přístup ke klientovi, s nímž se nikde jinde neshledáte. Vždy máte možnost vyjednat si půjčku přesně tak, jak potřebujete a ak vám bude vyhovovat. Podle zákona o spotřebitelských půjčkách a úvěrech je zákonnou povinností každé finanční společnosti předem si ověřit platební schopnost žadatele. Z toho důvodu celá řada společností nahlíží do registru dlužníků, aby zjistili, jak je na tom klient s platební morálkou. Na rozdíl od banky, pokud zjistí, že máte sice všechny své závazky dávno uhrazeny, ale vaše jméno neustále přetrvává v registru, mohou nad vámi přimhouřit oko a půjčku vám schválí. Třeba za cenu vyšší úrokové sazby nebo jiných podmínek. Všechny solidní společnosti pečlivě dodržují zásady zodpovědného půjčování a snaží se své klienty ochránit před dluhovou pastí. Je tedy v zájmu každého zákazníka, pokud zjistí, že se pohybujete již na pokraji dluhové pasti, že vám další půjčku neschválí. Předlužení lidé nalézají východisko z nouze jen v osobním bankrotu, avšak jeho podmínky nelze automaticky aplikovat na všechny závazky, které dlužník má. Z toho důvodu je i celá řada těch, kteří se své dluhové zátěže nezbaví ani do konce života a musí neustále splácet. Některé nebankovní společnosti jsou u svých úvěrových produktů aké vstřícní co se týče doložení příjmů a nebazírují na potvrzení ze zaměstnání. To se právě lidem ve zkušební době hodí, jelikož v tomto období sou s samozřejmě jejich příjmy o něco málo nižší , avšak s výhledem na jejich zvýšení, což zase na druhou stranu zvyšuje jejich schopnost bez problému celou půjčku splatit. U malých nebankovních půjček zpravidla stačí jen uvést informaci o vašich příjmech a celá žádost je dále bez jakéhokoli papírování posouzena jen za pomoci plně automatizovaného systému. Tím pádem na nebankovní půjčku snadno dosáhne širší okruh žadatelů než je tomu s půjčkou v bance.

Půjčka ve zkušební době je specifickou kategorií nebankovních půjček, která je ochotna akceptovat vaše příjmy. Půjčky jsou poskytovány bez poplatku předem a naleznete je v nabídce celé řady certifikovaných úvěrových společností.