Hledáte dobrou půjčku? Nejlépe takovou, jejíž splatnost byste si mohli rozložit na delší dobu? Pak zkuste využít online srovnávač půjček a zadat do systému vaše požadavky. Obratem se před vámi zobrazí široká škála bankovních i nebankovních půjček a úvěrů, z níž si velmi snadno vyberete půjčku pro sebe. Už na první pohled je totiž patrné, kolik zaplatíte na úrocích, jak dlouhá bude doba splatnosti, případně další benefity, jež společnost k půjčce nabízí. Podle svých možností a potřeb tak velmi hravě vyberete půjčku přesně pro sebe. Je-li vašim prvořadým kritériem delší doba splatnosti a potřebujete půjčit několik desítek či stovek tisíc korun, jistě naleznete vhodného poskytovatele. Jen při výběru samotné půjčky nezapomínejte zohlednit celkové náklady na půjčku, které zahrnují nejen úrokovou sazbu, ale i různé poplatky. To máte třeba poplatek za vyřízení úvěrové žádosti, její schválení, za transakci peněžních prostředků, vedení úvěrového účtu či pravidelné zasílání výpisů. Když si tyto jednotlivé položky sečtete dohromady, dají vám pěknou sumu, a možná vás její výše překvapí. Z toho důvodu si dejte na výběru konkrétní půjčky hodně záležet a počítejte, nakolik se vám daná půjčka vyplatí.

Chci půjčit

Půjčka bez registru

Největší problém při schvalování žádosti o půjčku dokáže natropit jen záznam v registru dlužníků. Všechny úvěrové společnosti totiž mají ze zákona povinnost předem si ověřit platební schopnost žadatele a k tomuto účelu využívají právě centrální registr klientských informací. Jakmile zjistí, že je v něm vedena vaše osoba, nastává problém. Třeba u tradičních bankovních domů je už jen tento fakt důvodem k tomu, aby vám půjčku zamítli. A to ani nedojde na doložení vašich příjmů. Zato u nebankovních společností mají podstatně větší pochopení a snaží se ke klientovi přistupovat individuálně. Pokud je zřejmé, že sice máte záznam v registru, ale nepatříte mezi chronické dlužníky, pak nebankovní společnost dokáže nad vámi přimhouřit oko a půjčku vám poskytne. Třeba za cenu větší úrokové sazby  a nebo nutnosti ručení. To už vše záleží na podmínkách konkrétní půjčky. Solidní nebankovní společnosti totiž důsledně dodržují zásady zodpovědného půjčování a snaží se své klienty ochránit před dluhovou pastí. Z toho důvodu předluženým lidem, u nichž je jasné, že již není v jejich možnostech další půjčku utáhnout, úvěrovou žádost v jejich vlastním zájmu zamítnou.

Půjčka přes internet

Každý nedostatek financí si žádá akční řešení, a proto lidé dávají přednost jednoduchým půjčkám, které vyřídí pohodlně bez nutnosti návštěvy kamenné pobočky jen doma s pomocí mobilního telefonu a internetu. Tomuto faktu se tedy snaží nebankovní společnosti přizpůsobit a své úvěrové produkty poskytují online bez jakéhokoli zbytečného papírování. Žádost o půjčku podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte jen krátký formulář. V něm uvedete své jméno, příjmení, telefonní číslo a emailovou adresu a posuvníkem na webu si nastavíte kolik peněz požadujete a jakou chcete dobu splatnosti. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována plně automatizovaným systémem, který ji ihned vyhodnotí a vás do několika málo minut informuje o výsledku. Je-li vám půjčka schválena, pak na svůj mobilní telefon obdržíte stručnou SMS zprávu s kódem, ten přepíšete zpět do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Poté peníze okamžitě odchází na bankovní účet, případně jsou za pomoci různé alternativní metody připraveny k vyzvednutí v hotovosti. Jen na základě elektronického kódu, bez nutnosti prokazování vaší totožnosti si můžete peníze vyzvednout třeba v nejbližší trafice nebo si pro ně můžete zajet na čerpací stanici. Tyto rychlé online půjčky jsou zpravidla malé půjčky tzv. mikropůjčky, které slouží k rychlému pokrytí nenadálých výdajů. Půjčky jsou k dispozici 24 hodin denně o víkendu i ve svátek. Jejich splatnost se zpravidla pohybuje kolem jednoho měsíce, ale není problém si půjčku za mírný poplatek i prodloužit dle vašich potřeb.

Sjednat půjčku

Dlouhodobá půjčka

Kromě rychlých mikropůjček, které vám půjčí okamžitě třeba jen pětistovku do výplaty na pár dní si můžete u nebankovních společností na internetu sjednat jakoukoli dlouhodobou půjčku v řádu desítek, stovek či milionu korun. I tak velkou půjčku zvládnete vyřídit online, avšak počítejte s tím, že požadovaná suma bude vyžadovat také adekvátní záruky splacení v podobě ručení. To znamená , že za půjčku v řádu několika set tisíc korun budete ručit třeba nemovitostí. Ale když si půjčíte jen padesát tisíc korun, přeci jen po vás nikdo po vás nemůže požadovat ručení domem v hodnotě několika milionu korun. Taková půjčka si plně vystačí třeba jen s ručitelem, který se stane v podstatě spolužadatelem o půjčku. Velkou předností nebankovních půjček je možnost individuálního přístupu ke klientovi, a proto si vždy můžete vyjednat tak dlouhou lhůtu splatnosti, jak sami požadujete. Délce splácení budou samozřejmě odpovídat i další podmínky a úroková sazba. Záleží tedy jen a jen na vašich možnostech a potřebách a uvážení, nakolik se  vám daná půjčka vyplatí. Dlouhodobé půjčky jsou většinou půjčky na pořízení nebo rekonstrukci bydlení, investice do podnikání či jiné cíle, které chcete financovat. V případě, že máte záznam v registru využijte možnosti takových společností, které do registru dlužníků nenahlíží vůbec a spokojí se jen s doložením vašich příjmů. Podle poskytnuté záruky splacení je pak ohodnocena celková bonita klienta. I dlouhodobou půjčku si bez zdlouhavého papírování dokážete vyřídit velmi rychle.

Rychlé dlouhodobé půjčky poskytuje řada solidních nebankovních společností, stačí si jen vybrat z jejich rozsáhlé nabídky. V nebankovním sektoru jistě oceníte možnost individuálního přístupu ke klientovi, čímž si nastavíte podmínky splácení dle vlastních potřeb.