Nemůžete se rozhodnout, kam jít pro půjčku? Ze všech stran na vás útočí reklamní slogany slibující okamžité zázraky? Je pravda, že správná orientace ve finančním světě vyžaduje alespoň minimální znalosti. Jinak se vám může stát, že se necháte zlákat lákavou nabídkou, která v konečném výsledku ani tak výhodná není. Jak se tedy správně orientovat ve financích, abyste nepochybyli a přitom získali přesně to, co potřebujete? Můžete si na pomoc přizvat finančního poradce a jeho analýzou trhu dospět ke konečnému rozhodnutí, ale určitě spoustu věcí zvládnete i sami. Stačí jen popřemýšlet, ujasnit si priority a shromáždit potřebné informace. Pak už vám rozhodování půjde jako po másle. Ta trocha času, který tomu obětujete se vám do budoucna jistě vyplatí. V dnešní době si můžete půjčku sjednat jak u banky, tak i nebankovní společnosti. To v dobách dávno minulých možné nebylo, jelikož financemi se zabývaly pouze tradiční bankovní domy. Jednak jste mohli mít u nich vedený osobní účet a v případě žádosti o úvěr byly jedinou institucí, která vám mohla v nouzi pomoci. Samozřejmě, že dnes existují i jiné možnosti. Vždy si můžete půjčit od rodiny, známých, kamarádů, kolegů v práci nebo různých soukromých investorů. To vše záleží na tom, jakou půjčku vlastně potřebujete. Malou či velkou, na dlouhou dobu nebo jen na čtrnáct dní… Od toho se odvíjí také podmínky, za kterých je půjčka poskytnuta. Pokud si vystačíte jen s několika tisícovkami, můžete je získat velmi rychle. Taková půjčka totiž zpravidla nevyžaduje ani ručitele, takže celé vyřízení je záležitostí několika minut.

Půjčka od nebankovní společnosti

Půjčit si peníze od banky není tak jednoduché, jak to na první pohled možná vypadá. Bankovní instituce mají pro sjednání půjček velmi přísná pravidla a žadatelé se tak často ani nestačí divit tomu, proč jim půjčku zamítli. Bankovní domy si pečlivě prověřují všechny osoby v bankovním i nebankovním registru dlužníků a jakmile máte za sebou špatnou finanční minulost, jste okamžitě považováni za rizikového klienta a těm banky prostě půjčky neposkytují. A i kdybyste prošli, musíte doložit potvrzení o svých příjmech. A to jen ze stálého zaměstnaneckého poměru. Z toho důvodu jsou bankovní půjčky zcela bezpředmětné pro lidi bez práce, matky na mateřské, důchodce, atd. Nedostačující výše příjmů je také často rozhodujícím kriteriem pro bankovní úvěr. Navíc, chcete-li jen malou půjčku v řádu několika tisícovek, pomůže vám snad jen kreditní karta nebo kontokorent u běžného účtu. V opačném případě jsou bankovní úvěry částky v desítkách, stovkách či milionech korun podložené zdlouhavým administrativním procesem. Tomu všemu se můžete s úspěchem vyhnout, pokud hned vložíte své naděje do nebankovní půjčky. Nebankovní poskytovatelé půjček jsou k žadatelům totiž daleko více benevolentní a řeší i problematické finanční záležitosti svých klientů.

Chci půjčit

Jakou půjčku vybrat

Nebankovní půjčka se stává pro mnoho klientů okamžitým zdrojem financí, jelikož jednoduchost, která se skrývá za vyřízením celé záležitosti možná kdekoho překvapí. Nebankovní společnosti mají pochopení pro řadu životních situací, v nichž se jejich klienti nachází, a proto se jim snaží všemožně pomoci. Řešení zde najdou lidé v exekuci, insolvenci, bez bankovního účtu, se záznamem v registru dlužníků a také ti, kdo nemají žádný příjem. Některé firmy jsou totiž schopny akceptovat jako zdroj příjmu i výplatu sociálních dávek, podpory v nezaměstnanosti nebo mateřské. Pro větší přehlednost jsou půjčky rozděleny dle svého typu do různých kategorií, takže snáze se v nich orientujete. Najdete tu třeba rychlé půjčky do výplaty, půjčky bez registru, bez příjmu, atd. Podle toho, jakou konkrétní životní situaci právě řešíte, pak můžete jen jednoduše zvolit vhodný typ půjčky. S výběrem úvěrových produktů vám velmi hravě pomohou různé online srovnávače a kalkulátory půjček na netu. Tato služba je zdarma a jakmile ji vyzkoušíte, hned poznáte její výhody. Jednak jsou půjčky přehledně seřazeny nejen dle výše úrokové sazby, ale také doby splatnosti, RPSN a případně dalších benefitů, které daná společnost nabízí. Vybrat si je pak poměrně snadné.

Rychlá online půjčka

Nejčastější žádostí o půjčku jsou rychlé online půjčky, které na rozdíl od bankovních produktů nevyžadují žádnou návštěvu kamenné pobočky ani zdlouhavé vyřizování. Doma sednete k počítači, otevřete si webové stránky konkrétního poskytovatele a podáte rovnou žádost. To uděláte tak, že vyplníte krátký formulář, v něm zadáte jen své identifikační údaje, telefonní číslo a email. Společnosti na svých webových portálech často používají posuvník, kterým si navolíte výši půjčky a dobu splatnosti. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována a vy jste obratem informováni o výsledku. Nikde nic nemusíte dokládat, o půjčce rozhodne plně automatizovaný systém, který vám odešle jednak krátkou SMS zprávu a jednak email. Elektronický kód z SMSky přepíšete zpět do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Takto si můžete nechat půjčku i předschválit a využít ji teprve tehdy až ji budete opravdu potřebovat. Poté odchází peníze na váš bankovní účet a nebo jsou vyplaceny v hotovosti. I druhá alternativa není časově nijak náročná a peníze máte k dispozici prakticky ihned. Jen si je budete muset vyzvednout v nejbližší trafice nebo na čerpací stanici. Ať už zvolíte jakýkoli způsob výplaty, vždy máte jistotu, že peníze získáte ještě týž den, kdy o ně požádáte. Tím se stává rychlá půjčka řešením v jakékoli nenadálé finanční krizi. Máte-li navíc mobilní telefon s připojením k internetu neustále po ruce, je i rychlá online půjčka neustále s vámi. Vzhledem k tomu, že online půjčky jsou zpravidla jen malé půjčky v řádu několika tisíců, není nutno nikde shánět ručitele. Některé společnosti ani nekontrolují registry dlužníků, avšak každá společnost si musí dopředu ověřit platební schopnost žadatele. Jak to učiní je už zcela na ni. Dobrou zprávou je, že nebankovní společnosti posuzují žádosti na základě individuálních kritérií, a tak je vždy možné nalézt adekvátní řešení, aby vám půjčka byla poskytnuta.

Rychlé nebankovní půjčky jsou půjčky bezúčelové, které jsou klientům k dispozici 24 hodin denně včetně víkendu. Proto s nimi dokážete hravě vyřešit jakýkoli akutní nedostatek financí. Půjčku si sjednejte vždy u velké renomované společnosti, která je stálicí úvěrového trhu a rovněž zárukou kvalitních služeb.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.