Goldenpujcka slevové kódy

Ušetřete na Goldenpujcka.cz. Na Slevovykupon.net jsou slevové kupóny.

Nebankovní půjčky

bez registru a zástavy i pro problémové klienty

Řešíte záležitosti kolem bytu? Přemýšlíte, jak nejlépe financovat bydlení? Mladí lidé to nemají s bydlením dvakrát jednoduché. Ceny jsou příliš vysoké a absolventský plat velmi malý. Jak ale úspěšně vstoupit do života bez střechy nad hlavou? To dost dobře nejde, a tak většina mladých lidí začíná pronájmem bytu. Velmi často i během studií se domluví s kamarády a pronajmou si byt. Jenomže postupem doby vyvstanou na povrch první neshody a vy přeci jen začnete pomýšlet na obydlí, které bude jen a jen vaše. Kde ho ale vzít? Několik milionů korun jen tak z kapsy nevysypete a kdyby jste na něj měli ušetřit, dočkali byste  se vlastního bydlení až někdy v důchodu. A někdy ani to ne. Na druhou stranu ani pronájem není přímo ideální stav. Pořád platíte za něco, co není a nikdy nebude vaše a ceny nejsou vůbec malé. Vždyť i stejnou částku můžete splácet za půjčku, kterou byste financovali vlastní byt či dům. Jakmile dospějete k tomuto rozhodnutí, určitě se vydáte pro půjčku. Avšak tady je třeba se pozastavit a nejprve si tak trochu ujasnit a zmapovat situaci na trhu. Jakou půjčku na bydlení vlastně zvolit? Která bude ta nejlepší pro vás? Nedá se na ni i ušetřit nebo využít nějaké benefity navíc? To jsou otázky, na které musíte nejprve nalézt odpověď a teprve pak můžete podávat žádost o půjčku.

Chci půjčku

Státní půjčka pro mladé

Chcete-li si půjčit peníze, jako první vás samozřejmě napadne možnost klasického bankovního úvěru. Ten je v případě, že chcete půjčit větší finanční obnos nebo přímo půjčku na bydlení určitě optimálním řešením. Řada velkých bankovních domů nabízí úvěrové produkty určené přímo k financování vlastního bydlení, které můžete získat i s určitými výhodami. Pokud jste například mladší 36 let a narodí se vám dítě, stát vám na takovou půjčku něco málo přispěje. Jelikož je jeho snahou mladým lidem všemožně pomoci, přišel od roku 2018 i s další nabídkou a snížil minimální hranici nutné počáteční jistiny, kterou musíte při schvalování hypotéky složit. To znamená, že i na klasickou hypotéku dosáhne daleko větší procento žadatelů než v uplynulých letech. Ale pořád to jsou stovky tisíc korun, které jen tak nikde nenajdete. Proto i někteří lidé řeší tuto částku další půjčkou, ovšem je potom na bance, zda na hypotéku částečně podloženou další půjčkou přistoupí. Kromě toho si uvědomte, že při jakékoli žádosti o bankovní půjčku musíte vyhovět i dalším standardním podmínkám stanoveným pro poskytnutí bankovní půjčky. Každý žadatel je prolustrován v centrálním registru dlužníků a musí doložit své příjmy ze stálého zaměstnaneckého poměru. Dodržet jejich přiměřenou výši z absolventského platu není dvakrát jednoduché, proto pořád zůstává nějaké procento mladých, kteří hledají možnosti bydlení i jinde. V tomto případě je dobré poohlédnout se po půjčce v nebankovním sektoru a pokusit se nalézt schůdné řešení.

Sjednat půjčku

Půjčky na bydlení

Nebankovní sféra se orientuje nejen na malé mikropůjčky určené k řešení nenadálé finanční tísně, ale nabízí také velké půjčky a úvěry v řádu několika set tisíc či milionu korun. V jejich nabídce naleznete jak specifické půjčky na financování vlastního bydlení, tak i běžné neúčelové půjčky, které jsou určeny na cokoli. Když si ale vezmete přímo půjčku na bydlení, dosáhnete na daleko lepší podmínky. Taková půjčka má zpravidla optimální úrokovou sazbu a její splatnost je rozložena na několik desítek let. Součástí půjčky bývá třeba i pojištění platební neschopnosti při nemoci nebo ztrátě zaměstnání. U půjčky na bydlení je možno ručit také přímo danou nemovitostí, která po úplném zaplacení přechází do vašeho osobního vlastnictví. Naproti tomu běžná nebankovní půjčka má zcela jinou úrokovou sazbu i další podmínky splácení, které se však liší společnost od společnosti. Záleží tedy také na tom, co  a jak si dokážete vyjednat. Někteří lidé nebankovní půjčkou chtějí financovat celou nemovitost či byt, jindy se snaží půjčkou pokrýt jen nezbytnou jistinu u bankovní hypotéky. Sjednání půjčky na bydlení se odvíjí vždy dle individuálních okolností klienta a hodně záleží na jeho možnostech.

Dlouhodobá půjčka

Každá půjčka na bydlení, ať už od banky nebo nebankovní společnosti je v podstatě dlouhodobý úvěr, jemuž odpovídá splatnost po dobu několika desítek let. Podle posouzení bonity klienta jsou také upraveny podmínky splácení. Pokud dokážete za splatnost půjčky poskytnout dostatečně vysoké záruky splacení, může vám úvěrová společnost případně nabídnout i další benefity navíc. Ty se projevují buď v možnosti mimořádné splátky bez poplatku, jednorázového splacení bez sankce či odkladu splátek na určitou dobu. Vzhledem k tomu, že splácení půjčky na bydlení trvá většinou několik destítek let a je to dlouhodobý závazek, může se stát, že se dostanete se splácením do problémů. I s tím se počítá. I půjčku na bydlení můžete zahrnout do konsolidace půjček, máte-li závazků více a jsou-li již nad vaše momentální možnosti. Nebo můžete provést refinancování půjčky a zbytek půjčené částky doplatit u jiné společnosti. Možností, jak se vymanit z krizové situace je mnoho, důležité je všechny záležitosti řešit včas a nenechat je přerůst ve zbytečné problémy. Vždy si můžete upravit výši měsíčních splátek v závislosti na vašich aktuálních potřebách. Půjčku na bydlení nemusíte využít jen na pořízení nové nemovitosti, ale také na její rekonstrukci či zařízení domácnosti. Velké certifikované společnosti nabízí řadu zajímavých úvěrových produktů z nichž si určitě pro sebe vyberete ten pravý.

Půjčka na bydlení je dlouhodobý závazek, proto vždy uvažte své reálné možnosti, abyste do budoucna byli schopni půjčku splatit a dostát svým závazkům. Nikdy nepřeceňujte své možnosti, které v extrémním případě mohou mít pro vás dalekosáhlé důsledky.